Заснований у 1968 році, на базі колишнього молокозаводу, завод створювався як кабельно-шнуровой дільницю цеху № 31 ДНВП «Об'єднання Комунар». На той час авторитет Харківського заводу вже був беззаперечним, адже ракетно-космічна промисловість набирала оберти. З іншої ж сторони, поширення і популяризація телебачення привели до росту попиту на телевізори. Тому створення Богодухівського електромеханічного заводу радіотехнічних виробів (а саме таку назву одержала дільниця згодом) стало помітною подією для всієї області.

Організація такого підприємства, з одного боку, давала можливість наростити виробничу площу і робітничі місця в телевиробництві, а з іншої, залучити до виробництва робочі кадри, із самого Богодухова, яких тоді бракувало в Харкові. Спочатку на ділянці И.А.ЦЕРКОВНОГО працювало 64 чоловіки. Але незабаром підприємство одержало додаткове замовлення на виготовлення комплектуючих для телевізорів, тому було побудовано додатковий корпус, і чисельність працівників зросла до 250. Швидкі темпи розвитку підприємства, його перспективність і підтримка з боку районної адміністрації сприяли розширенню виробництва й освоєнню нової галузі. Тому в 1977 році на базі цеху створюється завод радіотехнічних виробів. Наступні роки характеризувалися активним виробництвом телевізорів, виготовленням бортової і наземної апаратури системи керування ракетоносіїв оборонного і космічного призначення. Істотно розширилася інфраструктура підприємства - були реконструйовані виробничі корпуси, побудовано кілька житлових будинків тощо. Штат робітників нараховував близько 1400 чоловік.

Аж до “перебудови” номенклатура заводу розширювалася, збільшувалися обсяги виробництва. Зі зменшенням випуску продукції спеціального призначення і телевізорів завод опинився на межі закриття. Але, незважаючи на всі труднощі керівництво ДНВП «Об'єднання Комунар» знайшло можливість переорієнтувати завод на нове виробництво, тому 1995 рік став датою нового народження Богодухівського електромеханічного заводу. На підприємстві розпочато виробництво нових видів продукції, а саме:

o   Виробів вагонобудування;

o   Нестандартного устаткування для сільського господарства;

o   Вироби та елементи для дитячих майданчиків;

o   Вироби та елементи для спортивно-гральних майданчиків;

o   Вироби та елементи благоустрою для паркових зон;

Левова частка виробництва заводу налаштована на випуск комплектуючих виробів для ДНВП «Об'єднання Комунар». Це, в першу чергу, вироби залізничного призначення, продукція для лічильників води й електроенергії, зварювальної техніки. Обсяг виробленої для ДНВП «Об'єднання Комунар», продукції складає 62,8%. 
Однак у структурі виробництва
є і готова продукція, що реалізується на договірних умовах. Це також вироби для Харківського вагоноремонтного заводу, Дніпропетровського ЗАТ «Юнікон», для регіональних депо, а також для більшеості вагонобудівних підприємств України. Обсяг реалізації іншої продукції і послуги складає 12,8%. Нещодавно підприємство налагодило новий вид виробництва - деревообробку. Вона також пов'язана з залізничною галуззю. Крім того, завод освоїв виробництво будівельних матеріалів для дачних будинків. Обсяги цієї продукції в грошовому еквіваленті складають  2,7-2,8 млн.грн. на рік.                                                             
Для збільшення обсягів виробництва здійснено реконструкцію корпусу заводу, спроваджене нове обладнання. Такі заходи здатні збільшеити обсяги виробництва з 7 до
25 млн.грн. на рік.

Досягненням Богодухівського електромеханічного заводу є Краснокутська філія, орієнтована на випуск будівельних матеріалів і надання будівельних послуг жителям Богодуховского і Краснокутского районів. На підприємстві працює кондитерський цех, що забезпечує продукцією не тільки працівників заводу, але і прилягаючої території, функціонує медпункт.