12.04.2021

Вітання генерального директора ДНВП «Об’єднання Комунар» Анатолія Яременко з Всесвітнім днем авіації та космонавтики та Днем працівників ракетно-космічної галузі України!

Шановні комунарівці!

          Щороку, святкуючи  Всесвітній день авіації та космонавтики,  ми ніби знову поринаємо  в атмосферу  хвилювання і піднесення, яка панувала  в нашій країні, на всій планеті 12 квітня 1961 року.

          «Увага!  Увага! Працюють всі радіостанції  Радянського Союзу!  Сьогодні,  12  квітня 1961 року, о 9 годині 6 хвилин 59 секунд за московським часом…». З такого повідомлення ТАРС світ узнав про перший пілотований політ у космос землянина,  льотчика-космонавта СРСР  Юрія   Олексійовича  Гагаріна.

          За минулі  60 років  вслід за Ю.О. Гагаріним  у космосі побували сотні  таких же відважних героїв, космос став інтернаціональним. Та скільки б часу не пройшло з того квітневого історичного дня, в пам’яті  вдячних  нащадків назавжди залишиться ім’я першопрохідця Всесвіту і  його перший, найважчий політ до зірок.

          Ми, комунарівці, пишаємося тим, що в цій перемозі людського розуму  та прогресу є  і частинка нашої праці, адже корабель «Восток» з першим космонавтом планети  був виведений  на навколоземну орбіту  ракетою 8К72-3КА, до розробки і виготовлення приладів  системи управління якої наш колектив мав безпосереднє відношення.

          За  успішне забезпечення цього  історичного польоту  п’ятдесят  заводчан були удостоєні  високих урядових нагород, а директору заводу  Володимиру Никандровичу Куликову першому  в нашому колективі було присвоєно звання  Героя  Соціалістичної Праці. Згодом за великий внесок у розвиток ракетно-космічної техніки і галузі цього почесного звання були удостоєні токарі  Дмитро Павлович Двухіменний, Олександр Васильович Реутов, гальванік Марія Іванівна Квашина,  директор виробничого об’єднання  Владислав Євгенійович Соколов, а тисячі комунарівців стали  лауреатами Державної, Ленінської премій, відзначені орденами та медалями Батьківщини, мають високі звання «Заслужений машинобудівник СРСР, «Заслужений працівник космічної галузі України»  та інші.

         За минулі  десятиліття роботи на космос ДНВП «Об’єднання Комунар»  стало одним  із провідних в Союзі, а нині на Україні  приладобудівних підприємств, яке  взяло участь у здійсненні грандіозних програм дослідження космічного простору, працюючи над розробкою і виготовленням різноманітних складних пристроїв  для ракетно-космічної техніки. Це всесвітньовідомі ракети-носії «Союз», «Протон», «Зеніт», прилади систем управління  яких виготовлені золотими руками комунарівців. Це наземне  перевіряльно-пускове електрообладнання і  системи  дистанційного управління і контролю, це прилади для космічних апаратів. Кожна нова перемога в освоєнні космічного простору – велика творча праця  інженерів-конструкторів, технологів, робітників, керівників різного рангу нашого колективу.

          Відзначаючи 60-річчя першого польоту людини в космос, ми віддаємо шану всім працівникам ракетно-космічної  галузі за особистий  внесок кожного у справу освоєння  космічного простору. Без їхнього професіоналізму, наполегливості та самовідданості не було б цього свята.

Вітаю всіх трудівників нашого об’єднання  із Всесвітнім  днем авіації  і космонавтики, Днем працівників ракетно-космічної галузі України!

Бажаю творчої енергії, успіхів і нових досягнень у створенні сучасної апаратури і продукції для різних галузей економіки нашої держави, міцного здоров’я, щастя, благополуччя!


Фото 12 апреля.gif


Возврат к списку