03.12.2019

Засідання Колегії Державного космічного агентства України

03 грудня 2019 року в приміщенні Державного космічного агентства України відбулося засідання Колегії під головуванням в.о. Голови ДКАУ Міхеєва В.С., в ході якої були підведені підсумки роботи підприємств та установ космічної галузі за III квартал 2019 року.

У своєму вступному слові в.о. Голови ДКАУ Міхеєв В.С.підкреслив, що в третьому кварталі галузь працювала в екстремальному режимі. В першу чергу через мінімальне фінансування, відсутність державного замовлення на виробництво космічної техніки, не затвердженої і досі космічної програми на 2020 рік. Проте, завдяки потужному інженерно-виробничому потенціалу та вмілому маркетингу, галузь працювала з прибутком, використовуючи можливості випуску продукції народногосподарського призначення.

За 2019 рік було здійснено 2 пуски РН «Антарес» (спільний проект із США), 2 пуски РН «Вега» (спільний проект з ЄС), поставки системи управління для забезпечення пілотованих місій на РН «Союз». Відправлено на космодром до США першу ступінь РН «Антарес», що стартуватиме у першому кварталі 2020 року.

У доповіді начальника економічного управління І.В. Дєваєвої зроблено детальний аналіз виробничої, фінансово-економічної діяльності галузі у звітному періоді.

За 9 місяців нинішнього року підприємства галузі випустили продукції на суму понад 3046,4 мільйони гривень, реалізовано продукції на суму понад 3 мільярди гривень. Обсяги виробництва збільшилися на 9,3 %.
Зокрема, збільшили обсяг товарного виробництва такі підприємства: ДП «КБ Південне» - на 19,4 %, завод « Арсенал» - на 29 %, КП СПБ «Арсенал» - на 204,9 %, ДП «ВО «Київприлад»» - на 88,9 %.
Експортовано продукції на 2,43 мільярди гривень (на 20% більше, ніж за відповідний період 2018 р.).
Частка експорту продукції в загальному обсязі реалізації складає 78,8%. Обсяги імпорту склали 3,1 % від експорту.

Тобто, галузь залишається експортно-орієнтованою. Підприємства отримали за 9 місяців 2019 року чистого прибутку 369,68 мільйони гривень. Рентабельність їхньої діяльності склала 12%. Номінальна середньомісячна заробітна плата по галузі збільшилася по відношенню до початку року на 5,8 % і складає 9295,9 гривень.

Під час засідання Колегії були заслухані звіти керівників підприємств про виконання контрактів за 9 місяців нинішнього року.

Після обговорення питань порядку денного було прийнято рішення Колегії, спрямоване на подальше поліпшення роботи галузі та успішне завершення завдань 2019 року. 

коллегия 1.jpg
коллегия 2 (1).jpg

Возврат к списку