14.03.2019

Генеральний директор ДНВП «Об'єднання Комунар» Анатолій Яременко прийняв участь у річних загальних зборах Асоціації «Космос»

14 березня 2019 року генеральний директор ДНВП «Об'єднання Комунар» Анатолій Яременко взяв участь в річних зборах Української Асоціації високотехнологічних підприємств і організацій «Космос».

В зборах прийняли участь представники 33 учасників Асоціації та запрошені представники від Державного космічного агентства України, підприємств та установ космічної галузі України, наукових установ Національної академії наук України, вищих навчальних закладів Міністерства освіти і науки України, Всеукраїнської громадської організації «Аерокосмічне товариство України», Українського молодіжного аерокосмічного об`єднання «Сузір`я», Ради молодих працівників космічної галузі України.

Згідно Порядку денному учасники загальних зборів заслухали звіти Головуючого Ради Асоціації     О.В. Осадчого та Ревізора Асоціації В.Є. Стрєльцова про результати діяльності Асоціації у 2018 році, а також звіти та плани робіт тематичних комітетів.

Координатор Комітету космічної політики та законодавства О.П. Федоров повідомив про хід підготовки документів для Стратегії космічної діяльності України: розроблення плану-проспекту та збір матеріалів для аналітичного документу Space Vision of Ukraine. Готовність до співпраці у формуванні космічної політики вже виявили десятки наукових установ, вищих навчальних закладів та ракетно-космічних підприємств. У квітні цього року планується проведення анкетування фахівців щодо пріоритетів космічної діяльності та громадське обговорення на круглому столі можливих сценаріїв розвитку космічної діяльності в Україні.
 
Координатор Комітету формування проектів в ракетно-космічній сфері В.В. Васильєв доповів основні вимоги Порядку підтримки спільних проектів учасників Асоціації «Космос», затвердженого Радою Асоціації в лютому 2019 року. На час проведення зборів вже надійшло 10 запитів від учасників Асоціації щодо підтримки їх проектів. До розгляду приймаються невеликі проекти з розроблення та виробництва космічної техніки і наземних засобів, надання космічних послуг, створення інформаційних технологій. Передбачається запрошення авторів проектів, підтриманих комітетом, з доповідями на Міжнародну конференцію «Космічні технології: сучасне та майбутне» в м. Дніпро 21-24 травня 2019 року та інші заходи з підтримки та комерціалізації.

Співкоординатор Комітету науково-технічної та промислової кооперації А.В. Агарков представив план заходів з організації спільного партнерства на підставі анкетування учасників щодо наявних наукових, технічних, технологічних та виробничих можливостей (послуг), а також власних потреб щодо необхідних досліджень, розробок, технологій та обладнання. Протягом року передбачено проведення ряду тематичних нарад на підприємствах (в установах) учасників Асоціації з метою обговорення можливостей взаємообміну виробничими і технологічними ресурсами.

Під час презентації веб-сайту Асоціації, яку провів секретар Асоціації М.О. Мітрахов, було представлено основні розділи сайту та механізми інформаційної взаємодії учасників.

Загальні збори розглянули та затвердили Положення про Раду Асоціації, Порядок сплати внесків учасників Асоціації, План роботи Асоціації на 2019 рік та бюджет Асоціації на 2019 рік.

По закінченню загальних зборів учасники обмінялися думками про потенційні можливості розширення взаємовигідного співробітництва в рамках Української Асоціації високотехнологічних підприємств і організацій «Космос».

фото.jpg

Возврат к списку