03.10.2018

2 жовтня 2018 року пішов з життя доктор технічних наук, професор, лауреат Державної премії в галузі науки і техніки, заслужений машинобудівник України, директор, голова правління ПАТ «АТ НДІ радіотехнічних вимірювань» Олександр Петрович Верещак

vereschakb.jpg


2 жовтня 2018 року пішов з життя доктор технічних наук, професор, лауреат Державної премії в галузі науки і техніки, заслужений машинобудівник України, директор, голова правління публічного акціонерного товариства «АТ науково-дослідний інститут радіотехнічних вимірювань» Верещак Олександр Петрович.

Народився Олександр Петрович 3 жовтня 1949 р. у м. Дергачі Харківської області. У 1972 р. він отримав диплом із відзнакою Харківського інституту радіоелектроніки (спеціальність «Автоматика та телемеханіка»). У 1993 р. закінчив Академію народного господарства за фахом «Керування бізнесом». У 1990 р. Олександр Петрович захистив дисертацію кандидата технічних наук. З 2007 р. — доктор технічних наук.

Протягом 1966—1981 років працював на Харківському приладобудівному заводі ім. Т. Г. Шевченка, де пройшов шлях від інженера до начальника виробництва.

З 1981 року працював у Науково-дослідному інституті радіотехнічних вимірювань, де займав посади заступника головного інженера, головного інженера, директора інституту (з 1988 р.). З 1997 року — директор НДІ радіотехнічних вимірювань, голова правління.

За його керівництва вирішувалися питання і оборонного комплексу. Зокрема, радіотехнічні прилади, спроектовані і виготовлені працівниками інституту, використовувалися на космічних станціях «Салют» і «Мир», на ракеті-носієві «Енергія».

Забезпечував реалізацію Державної космічної програми по формуванню та підготовці технічних засобів комплексу, що використовувася для управління польотом космічного апарата «Січ-1».

Зумів налагодити в НДІ виготовлення сучасних діагностичних і терапевтичних засобів.

Олександр Петрович Верещак понад 20 років викладав у вищих навчальних закладах Харкова, був керівником аспірантів і консультантом докторантів, а в ПАТ «АТ Науково-дослідний інститут радіотехнічних вимірювань» очолював спеціалізовану вчену раду та аспірантуру із трьох спеціальностей.

У 1995 р. за вагомий особистий внесок у зміцнення науково-технічного і виробничого потенціалу ракетно-космічної галузі був удостоєний почесного звання «Заслужений машинобудівник України».

За великі трудові досягнення нагороджений орденами «За заслуги» III, II, I ст. (2001, 2005, 2009 рр).

Адміністрація, профспілковий комітет ДНВП «Об’єднання Комунар» від усього колективу підприємства висловлює глибокі співчуття рідним, близьким, друзям та колегам у зв’язку зі смертю Олександра Петровича. Поділяємо Ваше горе і біль непоправної тяжкої втрати. Нехай світла пам'ять про нього назавжди залишається в наших серцях!Возврат к списку