27.08.2018

Главного бухгалтера ГНПП «Объединение Коммунар» Боварова Александра Викторовича отмечено государственной наградой по случаю Дня независимости Украины

Указом Президента Украины №241 / 2018 от 23.08.2018 года «О награждении государственными наградами Украины по случаю Дня независимости Украины» за значительный личный вклад в социально-экономическое развитие Украины, весомые трудовые достижения и высокий профессионализм главному бухгалтеру ГНПП «Объединение Коммунар» Боварову Александру Викторовичу присвоено почетное звание «Заслуженный экономист Украины».


УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ 
№241/2018 

Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня незалежності України 

За значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм п о с т а н о в л я ю: 

Нагородити орденом Свободи 
ДЖЕМІЛЄВА Мустафу - народного депутата України 
КОМІСАРЕНКА Сергія Васильовича - директора Інституту біохімії імені О.В. Палладіна Національної академії наук України, академіка НАН України і НАМН України 

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого ІІІ ступеня 
КУЧУКА-ЯЦЕНКА Сергія Івановича - заступника директора Інституту електрозварювання імені Є.О. Патона Національної академії наук України, академіка НАН України 

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня 
БИЧКОВА Сергія Андрійовича - технічного директора – головного інженера державного підприємства "АНТОНОВ", м. Київ 
МІНЦЕРА Озара Петровича - завідувача кафедри Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика Міністерства охорони здоров’я України, м. Київ 
ПАРУБІЯ Володимира Івановича - директора громадської організації "Інститут національної пам’яті", м. Львів 

Нагородити орденом "За заслуги" І ступеня 
ІМАСА Євгенія Вікторовича - ректора Національного університету фізичного виховання і спорту України, президента Спортивної студентської спілки України, м. Київ 
ЛІШАНСЬКОГО Євгена Юхимовича - ветерана будівельної галузі, м. Київ 
ПИРОЖКОВА Сергія Івановича - віце-президента Національної академії наук України, академіка НАН України 

Нагородити орденом "За заслуги" ІІ ступеня 
АЛЕКСІЄВЦЯ Миколу Мироновича - завідувача кафедри Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка 
ГАЛЕЛЮКА Миколу Михайловича - заступника директора медичної офтальмологічної клініки "Новий Зір", м. Київ 
ІОРГАЧОВА Дмитра Васильовича - генерального директора акціонерного товариства "Одеський кабельний завод "Одескабель" 
КІНДЗЕРСЬКОГО Андрія Анатолійовича - провідного спеціаліста відділу управління департаменту Хмельницької обласної державної адміністрації 
КОВАЛЕНКА Віктора Миколайовича - члена правління громадської організації "Харківська міська спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)", депутата Харківської обласної ради 
КРИВОНОСА Миколу Івановича - голову Черкаського обласного товариства політичних в’язнів і репресованих 
КУЛІКОВА Петра Мусійовича - ректора Київського національного університету будівництва і архітектури 
ЛЕВИЦЬКОГО Володимира Павловича - першого заступника голови правління Всеукраїнської центральної спілки споживчих товариств України, м. Київ 
ПРИХОДЬКА Віктора Романовича - голову правління – директора акціонерного товариства "УХЛ-МАШ", м. Київ 
САМОХІНА Анатолія Вікторовича - завідувача відділення Київської міської клінічної лікарні № 12 
ШЕВЕТОВСЬКОГО Валентина Валентиновича - голову наглядової ради акціонерного товариства "Харківський плитковий завод" 

Нагородити орденом "За заслуги" ІІІ ступеня 
АГЕЙКІНУ Світлану Володимирівну - директора філії "Переробний комплекс" товариства "Вінницька птахофабрика" 
АЛТУХОВА Валерія Миколайовича - директора Харківської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату 
БОРИСА Руслана Миколайовича - професора кафедри вищого навчального закладу "Київський медичний університет" 
ВАСИЛІВА Богдана Михайловича - директора державного підприємства "Готель "Україна", м. Київ 
ГАВРИЛЮКА Івана Ярославовича - актора, сценариста, режисера, м. Львів 
ГОДУ Маріяна Адамовича - директора товариства "Рівень ЛТД", м. Рівне 
ГОРБЕНКА Володимира Ілліча - диригента хору Обласного палацу культури, м. Миколаїв 
ГРОШКА Івана Степановича - директора сільськогосподарського товариства "Ласковецький бровар", Тернопільська область 
ГУЛЛЄРА Володимира Ілліча - члена громадської ради при Миколаївському міському голові 
ДОВГОГО Павла Івановича - Володимирівського сільського голову Казанківського району, Миколаївська область 
ДОРОЖКА Анатолія Михайловича - члена Харківської обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів "Союз Чорнобиль України" 
ЄЛЕНСЬКОГО Віктора Євгеновича - народного депутата України 
ІВАНУЩАКА Івана Миколайовича - керівника Управління культурно-мистецького фонду Державного управління справами 
КАГЛЯНЧУКА Василя Івановича - генерального директора товариства "Чернівецька пересувна механізована колона № 76" 
КАЧАЄВА Миколу Аркадійовича - заступника генерального директора – головного конструктора державного підприємства "Державне Київське конструкторське бюро "Луч" 
КОРНІЄНКА Петра Григоровича - голову сільськогосподарського виробничого кооперативу "Лиманський", Миколаївська область 
ЛАВРИКА Андрія Семеновича - головного наукового співробітника державної установи "Національний інститут хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова" Національної академії медичних наук України 
МАТВЄЄВА Миколу Олексійовича - головного конструктора – начальника відділу державного підприємства "Державне Київське конструкторське бюро "Луч" 
МЕЛЬНИКА Івана Івановича - генерального директора товариства "Екопрод", Донецька область 
МІРОШНИК Ірину Миколаївну - голову правління акціонерного товариства "Укрпластик", м. Київ 
НАКОНЕЧНОГО Олександра Олеговича - заступника начальника відділу дочірнього підприємства Державної компанії "Укрспецекспорт" державного підприємства "Спеціалізована зовнішньоторговельна фірма "Прогрес", м. Київ 
НАКОНЕЧНОГО Петра Семеновича - ветерана професійно-технічної освіти, м.Київ 
НІМЧУКА Руслана Віталійовича - заступника Керівника Апарату Ради національної безпеки і оборони України – керівника юридичної служби 
ОЛІЙНИКА Володимира Миколайовича - члена громадської організації "Всеукраїнська організація "Самооборона Майдану", Івано-Франківська область 
ПАЛАТНОГО Артура Леонідовича - народного депутата України 
ПИЛИПЧУКА Олексія Олексійовича - голову центру захисту правди історії Другої світової війни та її вирішальної складової – Великої Вітчизняної війни при Миколаївській обласній організації ветеранів України 
ПОПОВА Анатолія Івановича - члена громадської організації "Черкаський союз учасників АТО" 
ПОРУЧНИКА Анатолія Михайловича - завідувача кафедри державного вищого навчального закладу "Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана" 
РАДЧЕНКА Миколу Івановича - завідувача кафедри Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, м. Миколаїв 
СКОПА Ореста Андрійовича - головного художника Львівського палацу мистецтв 
СТАНКЕВИЧА Миколу Григоровича - голову громадської організації "Ветерани десантних військ Вінницької області" 
ФАЙЗУЛЛІНА Леоніда Габдульноровича - члена ради оборони Херсонської області 
ЯНІЦЬКОГО Василя Петровича - народного депутата України 
ЯРОЩУКА Олександра Анатолійовича - члена громадської організації "Всеукраїнська організація "Самооборона Майдану", Івано-Франківська область 

Нагородити орденом княгині Ольги ІІ ступеня 
РОМАНОВСЬКУ Юлію Юріївну - завідувача кафедри Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, м. Київ 

Нагородити орденом княгині Ольги ІІІ ступеня 
АРТЕМОВУ Галину Петрівну - головного консультанта Департаменту Адміністрації Президента України 
БАЛЮК Марину Олександрівну - керівника приватної консультативної клініки, Харківська область 
БЕЙ Лідію Пантеліївну - голову ради Снігурівського районного відділення Української спілки в’язнів – жертв нацизму, Миколаївська область 
ВІТУШОК Марію Анатоліївну - заступника Керівника Головного департаменту – керівника департаменту Адміністрації Президента України 
ЗАСКАЛЕТУ Наталію Сергіївну - заступника виконавчого директора Всеукраїнського громадського об’єднання "Національна асамблея інвалідів України", м. Київ 
КОТЛЯРОВУ-ПРОКОПЕНКО Ольгу Юріївну - художника-живописця, м. Одеса 
ПРОХИРУ Марію Несторівну - заступника голови Тернопільського обласного відділу Всеукраїнської громадської організації "Союз українок" 
СТИРКУЛЬ Наталію Євстафіївну - Дмитрівського сільського голову Знам’янського району, Кіровоградська область 
ЧАПЛІНСЬКУ Антоніну Євгенівну - члена громадської організації "Материнське серце", Київська область 
ШЕВЦОВУ Світлану Михайлівну - директора Ліцею міжнародних відносин № 51 Печерського району м. Києва 
ЯСТРУБЕНКО Анастасію Іларіонівну - бібліотекаря Желаннівської міської бібліотеки Ясинуватської районної централізованої бібліотечної системи, Донецька область 

Нагородити орденом Данила Галицького 
НІКУЛІНУ Олену Валеріївну - Керівника Апарату Ради національної безпеки і оборони України 
СОСНОВСЬКОГО Дмитра Дмитровича - головного тренера штатної команди національної збірної команди України з боксу, м. Львів 
ЧЕРНЯКА Михайла Євгенійовича - заступника голови Харківської обласної державної адміністрації 

Нагородити медаллю "За працю і звитягу" 
АНТОНЮКА Антона Петровича - заступника директора Волинського коледжу культури і мистецтв імені І.Ф.Стравінського 
БАБІЯ Миколу Володимировича - тракториста-машиніста Гайсинської філії акціонерного товариства "Зернопродукт МХП", Вінницька область 
ВОДОП’ЯН Аллу Леонідівну - начальника відділу спеціального конструкторського бюро акціонерного товариства "Турбоатом", м. Харків 
НЕСТЕРЕНКА Ярослава Юрійовича - головного редактора підприємства "Редакція газети "Попаснянський вісник", Луганська область 
ХИЖНЯКА Романа Петровича - начальника цеху акціонерного товариства "Запоріжтрансформатор" 
ШЕВЧЕНКО Ніну Михайлівну - апаратника цеху акціонерного товариства "Сумихімпром" 
ШИТІКОВА Геннадія Івановича - електрозварника товариства "Гірничі машини – Дружківський машинобудівний завод", Донецька область 




Присвоїти почесні звання: 

"НАРОДНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ" 
БУБЛІЄНКУОлександру Миколайовичу - солістові-вокалісту, композиторові, аранжувальнику, м. Київ 
ГОНОБОЛІНУ Олександру Чарльзовичу - композиторові, м. Херсон 
МАМЧУР Світлані Анатоліївні - солістці опери Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької 
ПІВНЕНКО Богдані Іванівні - артистці-солістці-вокалістці Національного ансамблю солістів "Київська камерата" 

"ЗАСЛУЖЕНИЙ АРХІТЕКТОР УКРАЇНИ" 
БЄЛІКОВУ Юрію Володимировичу - архітекторові, члену Національної спілки архітекторів України, м. Одеса 
БОНДАР Ганні Вячеславівні - координаторові Координаційного центру забезпечення взаємодії з Кабінетом Міністрів України Адміністрації Президента України 

"ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ" 
БАБАШИНІЙ Лілії Олександрівні - концертмейстерові симфонічного оркестру "Київ-Класик" 
ДЕМБ Марині Михайлівні - артистці драми комунального підприємства "Житомирський академічний український музично-драматичний театр імені І.Кочерги" Житомирської обласної ради 
ІЩАКУ Ігорю Михайловичу - артистові-вокалісту-солісту державного підприємства "Національний будинок органної та камерної музики України", м. Київ 
КАЛІНКІНІЙ Тамарі Костянтинівні - солістці опери державного підприємства "Національний академічний театр опери та балету України імені Т.Г.Шевченка", м. Київ 
КЛЕНІНІЙ Наталі Іванівні - актрисі театрально-видовищного закладу культури "Київський академічний Молодий театр" 
ЛАЗОВІЧ Олені Володимирівні - артистці комунального закладу "Театрально-видовищний заклад культури "Новий драматичний театр на Печерську", м. Київ 
ЛЕПКО Ользі Богданівні - концертмейстерові симфонічного оркестру "Київ-Класик" 
ПАСЄЦІ Роману Святославовичу - головному хормейстерові народного хору народної пісні "Джерело" Балаклійського районного будинку культури, Харківська область 
ПАХАРЧУКУ Олександру Сергійовичу - солістові-вокалісту творчої спілки "Асоціація діячів естрадного мистецтва України", м. Київ 
ПЕРЧЕВСЬКІЙ Наталії Миколаївні - артистці драми державного підприємства "Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка", м. Київ 
СТЕБЕЛЬСЬКІЙ Оксані Юріївні - скрипальці, керівникові і солістці ансамблю "Українські барви", м. Київ 
УРСУЛЯК Олені Георгіївні - солістці-вокалістці обласної комунальної установи "Чернівецька обласна філармонія імені Дмитра Гнатюка" 
ФОРТУСУ Олександру Геннадійовичу - артистові комунального закладу "Запорізький академічний обласний театр юного глядача" Запорізької обласної ради 
ХОМІ Дмитру Миколайовичу -солістові-вокалісту творчої спілки "Асоціація діячів естрадного мистецтва України", м. Київ 

"ЗАСЛУЖЕНИЙ БУДІВЕЛЬНИК УКРАЇНИ" 
КСЕНІЧУ Віктору Миколайовичу - начальникові управління капітального будівництва міської ради м.Кропивницького 
СПАСИБКУ Олександру Валерійовичу - заступникові голови Київської міської державної адміністрації 

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ВИНАХІДНИК УКРАЇНИ" 
ДЕМЧЕНКУ Анатолію Михайловичу - професорові кафедри Національного університету "Чернігівський колегіум" імені Т.Г. Шевченка 

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ" 
ДРОБКО Ганні Василівні - учительці Заставнівської загальноосвітньої школи I–III ступенів, Чернівецька область 
ЛЕВЧЕНКО Любові Григорівні - учительці Житомирської міської гімназії № 3 
МИСНИКУ Сергію Івановичу - директорові, учителю опорного закладу "Калайдинцівська загальноосвітня школа I–III ступенів імені Ф.Д. Рубцова Лубенської районної ради Полтавської області" 
ПЕТРЕНКО Любові Іванівні - учительці комунального закладу "Навчально-виховний комплекс з інтернатним відділенням "Межиріцька загальноосвітня школа I–III ступенів імені Івана Семеновича Обдули – дошкільний навчальний заклад "Ромашка" Павлоградського району, Дніпропетровська область 

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ГІРНИК УКРАЇНИ" 
КОТЕНКУ Леоніду Олександровичу - машиністові рудника № 7 державного підприємства "Артемсіль", Донецька область 

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ НАУКИ І ТЕХНІКИ УКРАЇНИ" 
БОГУЦЬКОМУ Андрію Боніфатійовичу - професорові кафедри Львівського національного університету імені Івана Франка, кандидату геолого-мінералогічних наук, професорові 
ВОЛКОГОНУ Володимиру Михайловичу - завідувачеві відділу Інституту проблем матеріалознавства імені І.М.Францевича Національної академії наук України, доктору технічних наук, професорові 
ГНАТЮКУ Михайлу Івановичу - професорові кафедри Львівського національного університету імені Івана Франка, доктору філологічних наук, професору 
КЛИМЕНКУ Сергію Вікторовичу - завідувачеві відділу Інституту експериментальної радіології державної установи "Національний науковий центр радіаційної медицини Національної академії медичних наук України", доктору медичних наук, професорові 
ЛЕПЯВКУ Сергію Анатолійовичу - професорові кафедри Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, доктору історичних наук, професорові, Чернігівська область 
ПРОКОПОВУ В’ячеславу Олександровичу - завідувачеві лабораторії державної установи "Інститут громадського здоров’я імені О.М.Марзєєва Національної академії медичних наук України", доктору медичних наук, професорові 
ЯЦИШИНУ Михайлу Михайловичу - завідувачеві кафедри Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, доктору юридичних наук, професорові, Волинська область 

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ" 
ГРИЦЕНЮКУ Роману Анатолійовичу - керівникові народного аматорського ансамблю бального танцю "Флеш" комунального закладу "Рівненський міський палац культури" Рівненської міської ради 
КОВАЛЬ Наталії Романівні - художньому керівникові Палацу культури "Кристал" м. Новояворівськ, Львівська область 
МАДЯР-НОВАК Вірі Василівні - викладачеві комунального вищого навчального закладу "Ужгородський музичний коледж імені Д.Є.Задора" Закарпатської обласної ради 
МИГАЛЮ Станіславу Павловичу - голові Ліги творчої інтелігенції Львівщини 
МУЛЯРУ Павлу Михайловичу - завідувачеві кафедри Одеської національної музичної академії імені А.В. Нежданової 
ПАЗИНУ Івану Дмитровичу - методистові Яворівської районної державної адміністрації, Львівська область 
СЕЛЕЗНЬОВІЙ Надії Олександрівні - художньому керівникові, головному диригенту академічного камерного хору "Чернівці" Чернівецької обласної філармонії імені Дмитра Гнатюка 
СЕРДЮКУ Олександру Михайловичу - старшому викладачеві Харківської державної академії дизайну і мистецтв 
ШИШКІНУ Сергію Євгенійовичу - музикантові, Волинська область 

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕКОНОМІСТ УКРАЇНИ" 
БОВАРОВУ Олександру Вікторовичу - головному бухгалтерові державного науково-виробничого підприємства "Об’єднання Комунар", м. Харків 
ЄРЕМІ Тетяні Миколаївні - начальникові управління Вишгородської районної державної адміністрації, Київська область 
ІВАНОВІЙ Ірині Миколаївні - члену Рахункової палати 
ІОНІНУ Євгену Євгеновичу - завідувачеві кафедри Донецького національного університету імені Василя Стуса 
КОВАЛЕНКО Олені Валеріївні - завідувачеві кафедри Запорізької державної інженерної академії 
ЛУКОВІЙ Ользі Степанівні - заступникові завідувача лабораторії економічних досліджень Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України 
МОСКАЛЕНКУ Анатолію Михайловичу - заступникові директора Інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України, м. Чернігів 
ОСТАПЧЕНКО Наталії Віталіївні - директорові Департаменту Київської обласної державної адміністрації 
ТРУТУ Станіславу Миколайовичу - заступникові генерального директора державного підприємства "Укрвакцина" Міністерства охорони здоров’я України, м. Київ 

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕНЕРГЕТИК УКРАЇНИ" 
КОЗАЧУКУ Олегу Івановичу - заступникові генерального директора акціонерного товариства "Хмельницькобленерго" 

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЖУРНАЛІСТ УКРАЇНИ" 
БАЦІ Валентині Володимирівні - заступникові головного редактора Всеукраїнської незалежної громадсько-політичної газети "Вільне життя плюс" у 2009–2015 роках, м. Тернопіль 
ЖИГЛІНСЬКІЙ Ользі Тарасівні - завідувачеві відділу творчо-виробничого об’єднання соціальних програм філії "Львівська регіональна дирекція" акціонерного товариства "Національна суспільна телерадіокомпанія України" 
ЧОВГАНУ Олександру Юрійовичу - головному редакторові корпорації "Медіа Корпорація "RIA", м. Вінниця 

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ" 
БОРОВСЬКОМУ Ростиславу Васильовичу - головному лікареві комунальної установи "Жмеринська центральна районна лікарня", Вінницька область 
ВОЛОСОВУ Євгену Віталійовичу - головному лікареві комунального закладу охорони здоров’я "Обласна стоматологічна поліклініка", м. Харків 
ГОЛОВЧАКУ Ігорю Степановичу - директорові державного закладу "Прикарпатський центр репродукції людини" Міністерства охорони здоров’я України, м. Івано-Франківськ 
ГРУШЦІ В’ячеславу Юрійовичу - головному лікарю комунального закладу охорони здоров’я "Чугуївська центральна районна лікарня імені М.І.Кононенка", Харківська область 
ДУМІ Аллі Вікторівні - лікареві товариства "Дитячий медичний центр "Добробут", м. Київ 
КРАСНЮКУ Костянтину Костянтиновичу - завідувачеві відділення Обухівської центральної районної лікарні, Київська область 
КРУГЛЯКУ Олександру Олександровичу - завідувачеві відділення лікувально-профілактичного закладу "Волинський обласний госпіталь ветеранів війни" 
КУЛИКУ Олександру Васильовичу - директорові товариства "Науково-практичний центр нейрореабілітації "Нодус", Київська область 
МАКСИМ Наталії Миколаївні - завідувачеві відділення Пустомитівської центральної районної лікарні, Львівська область 
МУХОМОРУ Олександру Івановичу - керівникові центру ультразвукової діагностики та інтервенційної сонографії Клінічної лікарні м.Києва 
ОСАДЧУКУ Тарасу Івановичу - старшому науковому співробітникові відділу державної установи "Інститут травматології та ортопедії Національної академії медичних наук України" 
ПАВЛОВІЙ Леонілі Сергіївні - лікареві комунального закладу "Березівська центральна районна лікарня", Одеська область 
РЕГЕДІ Світлані Іванівні - завідувачеві відділення державної наукової установи "Центр інноваційних медичних технологій Національної академії наук України" 
СЕМЕНЕНКУ Андрію Валерійовичу - завідувачеві відділення комунального закладу охорони здоров’я "Харківська міська клінічна лікарня № 30" 
СКРИПНИК Надії Василівні - завідувачеві кафедри державного вищого навчального закладу "Івано-Франківський національний медичний університет" 
СОЛТИКУ Сергію Михайловичу - головному лікареві комунальної установи Овідіопольської районної ради "Овідіопольська центральна районна лікарня", Одеська область 
ТКАЧЕНКУ Павлу Івановичу - завідувачеві кафедри вищого державного навчального закладу України "Українська медична стоматологічна академія", м. Полтава 
ЦІДИЛО Іванні Григорівні - головному лікареві комунального закладу "Івано-Франківський обласний клінічний шкірно-венерологічний диспансер" 
ЧЕРВОНІЙ Оксані Анатоліївні - завідувачу відділення комунального закладу охорони здоров’я "Лозівська центральна районна лікарня", Харківська область 
ШИЛУ Віталію Миколайовичу - завідувачеві відділення комунального закладу "Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради" 
ЮРИК Ользі Єфремівні - завідувачеві лабораторії державної установи "Інститут травматології та ортопедії Національної академії медичних наук України" 

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІСІВНИК УКРАЇНИ" 
БАЩУКУ Анатолію Івановичу - лісничому Клітицького лісництва державного підприємства "Камінь-Каширське лісове господарство", Волинська область 
БОРОДАЄВУ Ігорю Володимировичу - директорові державного підприємства "Поліське лісове господарство", Київська область 
ВІГОВСЬКОМУ Ігорю Євгенійовичу - заступникові начальника відділу Державного агентства лісових ресурсів України 
ЗДЕБСЬКІЙ Валентині Павлівні - директорові державного підприємства "Онуфріївське лісове господарство", Кіровоградська область 
ІВАСЮКУ Григорію Михайловичу - головному лісничому державного підприємства "Бердичівське лісове господарство", Житомирська область 
ПАПАРИЗІ Степану Степановичу - лісничому Говерлянського лісництва державного підприємства "Рахівське лісове дослідне господарство", Закарпатська область 

"ЗАСЛУЖЕНИЙ МАШИНОБУДІВНИК УКРАЇНИ" 
ДЕРЕЗІ Сергію Вікторовичу - начальникові виробництва Казенного підприємства "Науково-виробничий комплекс "Іскра", м. Запоріжжя 
ЗОЛОТАРЕНКУ Владиславу Віталійовичу - головному інженерові – заступнику генерального директора державного підприємства "Науково-технічний комплекс "Імпульс", м. Київ 
ТИХОНОВУ Сергію Борисовичу - токареві-розточувальнику товариства "Гірничі машини – Дружківський машинобудівний завод", Донецька область 

"ЗАСЛУЖЕНИЙ МЕТАЛУРГ УКРАЇНИ" 
САРАХМАНУ Євгену Романовичу - газівникові доменної печі цеху акціонерного товариства "Маріупольський металургійний комбінат", Донецька область 

"ЗАСЛУЖЕНИЙ МАЙСТЕР НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ УКРАЇНИ" 
ДЕРПАЧУ Володимиру Федоровичу - майстрові художньої різьби по дереву, Житомирська область 
СОЧЦІ Василю Васильовичу - художникові прикладного мистецтва, Закарпатська область 
ЯРЕМКУ Михайлу Йосифовичу - майстрові народних художніх промислів живопису, Тернопільська область 

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ" 
БРИГИНЕЦЬ Галині Савеліївні - головному бухгалтерові Меморіального комплексу "Національний музей історії України у Другій світовій війні", м. Київ 
ДЕМЕЩУК Вікторії Євгенівні - провідному концертмейстерові кафедри Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К.Карпенка-Карого 
ДОБУШУ Юрію Васильовичу - доцентові кафедри Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, Львівська область 
ДОЛЕСКО Світлані Валеріївні - генеральному директорові товариства "Центр української культури та мистецтва", м. Київ 
ЄГОРОВУ Михайлу Олексійовичу - директорові комунального закладу "Мелітопольське училище культури" Запорізької обласної ради 
КУРЧАКОВІЙ Ользі Миколаївні - директорові Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка 
ЛАРІНІЙ Валентині Іванівні - головному бухгалтерові державного підприємства "Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка", м. Київ 
МАКСЕМУ Юрію Валентиновичу - викладачеві установи Тернопільської обласної ради "Тернопільське обласне державне музичне училище імені С.Крушельницької" 
ПАВЛЕНКУ Юрію Миколайовичу - викладачеві Черкаської дитячої музичної школи № 5 
ПІДКОЛОДНОМУ Миколі Вікторовичу - завідувачеві відділу, викладачу комунального закладу Тернопільської міської ради "Центр творчості дітей та юнацтва" 
ПОЛІКАРПОВІЙ Людмилі Петрівні - заступникові генерального директора Національної бібліотеки України для дітей, м.Київ 
РАДЕЦЬКІЙ Ірині Юріївні - викладачеві Житомирського коледжу культури і мистецтв імені Івана Огієнка 
РУДИК Таїсі Миколаївні - старшому науковому співробітникові відділу Чернівецького обласного краєзнавчого музею 
РУДНИЦЬКІЙ Олександрі Миколаївні - директорові районної дитячої музичної школи Рокитнівської районної ради, Рівненська область 
СЕРДЦЕВІЙ Аллі Григорівні - викладачеві-хореографу Львівської державної хореографічної школи 
ТИХОМУ Валерію Опанасовичу - начальникові служби державного підприємства "Національний академічний театр опери та балету України імені Т.Г.Шевченка", м. Київ 
ФЕДОРЧЕНКО Ніні Андріївні - начальникові дільниці Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької, м. Львів 
ХМІЛЮ Степану Петровичу - керівникові народного чоловічого хору Народного дому с.Переможне Городоцького району, Львівська область 
ШУБАРЕВІЙ Аллі Юхимівні - викладачеві, завідувачу відділу комунального початкового спеціалізованого мистецького навчального закладу "Школа мистецтв" м.Маріуполя, Донецька область 
ЩЕБЛИКІНІЙ Тетяні Миколаївні - викладачеві Київської дитячої музичної школи № 15 імені В.Г.Щигловського 

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ" 
БАЛАБАКУ Анатолію Федоровичу - завідувачеві кафедри Уманського національного університету садівництва, Черкаська область 
БУРАКОВІЙ Світлані Юріївні - заступникові директора гімназії № 48 Шевченківського району м. Києва 
БУРБАНУ Степану Івановичу - директорові Ставчанського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітній навчальний заклад I–III ступенів – дошкільний навчальний заклад", Львівська область 
ВДОВЕНКУ Ігорю Станіславовичу - голові Чернігівської обласної ради 
ГАРБОВСЬКІЙ Любові Георгіївні - директорові Новоград-Волинської загальноосвітньої школи I–III ступенів № 2, Житомирська область 
ДЕМЧУКУ Володимиру Степановичу - доцентові кафедри Київського національного лінгвістичного університету 
ДУРМАНУ Миколі Олександровичу - доцентові кафедри Херсонського національного технічного університету 
ЖИЛЬЦОВУ Олексію Борисовичу - проректорові Київського університету імені Бориса Грінченка 
ЗАЇЧКУ Сергію Івановичу - проректорові Національного університету "Одеська морська академія" 
КВАЧУ Ярославу Петровичу - директорові Одеського торговельно-економічного інституту Київського національного торговельно-економічного університету 
ЛАДИЦІ Володимиру Івановичу - ректорові Сумського національного аграрного університету 
ЛЬВОВУ Михайлу Сергійовичу - завідувачеві кафедри Херсонського державного університету 
МАЛЬЦЕВІЙ Ірині Андріївні - першому проректорові Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, Запорізька область 
ОРЛОВСЬКІЙ Юлії Валеріївні - завідувачеві кафедри державного вищого навчального закладу "Придніпровська державна академія будівництва та архітектури", м. Дніпро 
ПОЛІЩУКУ Аркадію Петровичу - завідувачеві кафедри Національного авіаційного університету, м. Київ 
РИСИКУ Роману Миколайовичу - директорові Підбірцівської загальноосвітньої школи I–III ступенів, Львівська область 
САФОНОВУ Юрію Миколайовичу - заступникові директора державної установи "Інститут модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України", м. Київ 
СИНЬОВІЙ Євгенії Павлівні - завідувачеві кафедри Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, м. Київ 
СОЛОМАСІ Ірині Григорівні - доцентові кафедри Національного університету "Чернігівський колегіум" імені Т.Г.Шевченка 
СТАВНЮКУ Віктору Володимировичу - завідувачеві кафедри Київського національного університету імені Тараса Шевченка 
ЧАБАНЮК Валентині Михайлівні - директорові середньої загальноосвітньої школи I–III ступенів № 2 імені воїна-інтернаціоналіста С.В.Гаврилюка смт Крижопіль, Вінницька область 
ШЕВЧУКУ Ігорю Олександровичу - завідувачеві кафедри Київського національного університету імені Тараса Шевченка 
ШКУРУПІЙ Ользі Всеволодівні - завідувачеві кафедри вищого навчального закладу Укоопспілки "Полтавський університет економіки і торгівлі" 
ЩУПАКУ Ігорю Яковичу - директорові Українського інституту вивчення Голокосту, м. Дніпро 

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ" 
ЛЯВІ Роману Борисовичу - начальникові відділу охорони здоров’я Києво-Святошинської районної державної адміністрації, Київська область 
ПІДМОГИЛЬНІЙ Лідії Григорівні - директорові вищого навчального закладу "Київський медичний коледж імені П.І.Гаврося" 
СІЛЬВАШКО Валентині Василівні - головній медичній сестрі Ватутінської міської лікарні, Черкаська область 

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ" 
БЕГАЛЮ Анатолію Степановичу - генеральному директорові державного геофізичного підприємства "Укргеофізика", м. Київ 
БЕЗПАЛЬЧУКУ Володимиру Володимировичу - заступникові головного механіка служби філії "Вільногірський гірничо-металургійний комбінат" акціонерного товариства "Об’єднана гірничо-хімічна компанія", Дніпропетровська область 
ГАПЯКУ Богдану Володимировичу - члену наглядової ради акціонерного товариства "Рівненська фабрика нетканих матеріалів" 
МИСЕВИЧУ Ігорю Захаровичу - технічному директорові підприємства "АРТОН", м. Чернівці 
РИБАЛЦІ Олександру Леонідовичу - слюсареві-ремонтнику цеху акціонерного товариства "Сумихімпром" 
САЄВИЧУ Івану Броніславовичу - члену Профспілки машинобудівників та приладобудівників України, м. Івано-Франківськ 
ФЕРБЕЮ Миколі Васильовичу - керуючому Снятинським відділенням акціонерного товариства "Івано-Франківськгаз" 

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ" 
ГОНТАРЮ Василю Федоровичу - заступникові голови селянського (фермерського) господарства "Гонтар", Київська область 
ЗГАМІ Віталію Миколайовичу - директорові з виробництва товариства "УкрАгроКом", Кіровоградська область 
КАВУНУ Олександру Федоровичу - директорові товариства "Прогрес", Вінницька область 
КАЛЬНІЧЕНКУ Володимиру Іллічу - першому заступникові голови Хмельницької обласної державної адміністрації 
КАРПЕНКУ Олександру Олександровичу - заступникові генерального директора акціонерного товариства сільськогосподарської виробничої фірми "Агротон", Луганська область 
МІЩЕНКУ Сергію Васильовичу - директорові сільськогосподарського товариства "Старинська птахофабрика", Київська область 
МУСІЛОВСЬКОМУ Михайлу Франковичу - директорові сільськогосподарського підприємства "Нова ера – 2000", Івано-Франківська область 
ПЛУГАТАРЬОВУ Віталію Анатолійовичу - директорові державної установи "Виробничий експериментальний Дніпровський осетровий рибовідтворювальний завод імені академіка С.Т.Артющика", Херсонська область 
РОЗЛУЦЬКОМУ Мирославу Васильовичу - генеральному директорові сільськогосподарського товариства "Добробут", Тернопільська область 
САЄНКУ Євгену Євгеновичу - генеральному директорові товариства "Укрпромінвест-Агро", Вінницька область 
ФРОЛОВУ Сергію Олександровичу - директорові департаменту агропромислового розвитку Полтавської обласної державної адміністрації 

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНИ" 
АНДРІЮК Наталії Ростиславівні - начальникові служби у справах дітей Рівненської районної державної адміністрації 
КУЗНЕЦОВІЙ Вікторії Петрівні - члену ради Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок 
КУЧЕРЯВОМУ Івану Тихоновичу - першому проректорові вищого навчального закладу "Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна", м. Київ 
РОЖОК Ірині Сергіївні - заступникові головного бухгалтера апарату президії Центрального правління Українського товариства сліпих, м. Київ 
САХАРОВІЙ Катерині Михайлівні - голові громадської організації "Покровська районна організація осіб з інвалідністю", Донецька область 

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СФЕРИ ПОСЛУГ УКРАЇНИ" 
ДОСКАЧУ Ярославу Володимировичу - голові правління Бучацького районного споживчого товариства, Тернопільська область 
КОВАЛЬЧУК Олені Анатоліївні - заступникові керівника Управління – керівнику відділу Державного управління справами 
ПАРИПІ Івану Васильовичу - голові правління Івано-Франківського акціонерного товариства по туризму та екскурсіях "Івано-Франківськтурист" 
СИТНИКУ Ігорю Петровичу - головному інженерові обласного комунального виробничо-експлуатаційного підприємства "Держпром", м. Харків 
ХОХОТВІ Івану Івановичу - директорові Департаменту Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації 

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ" 
ВАЛЕНКОВУ Василю Євгеновичу - директорові Миколаївської зразкової автошколи товариства сприяння обороні України 
КАРАЧОВУ Олексію Олександровичу - машиністові електровоза акціонерного товариства "Південний гірничо-збагачувальний комбінат", Дніпропетровська область 
РОМАНЮКУ Івану Івановичу - генеральному директорові товариства "ЗакарпатЄвроТранс", Закарпатська область 
ШЕНЕЛЕНКУ Миколі Васильовичу - начальникові району (вантажного) державного підприємства "Херсонський морський торговельний порт" 

"ЗАСЛУЖЕНИЙ РАЦІОНАЛІЗАТОР УКРАЇНИ" 
КАПУСТІНУ Михайлу Максимовичу - інженерові-конструктору акціонерного товариства "Гамма", м. Запоріжжя 

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЮРИСТ УКРАЇНИ" 
АББАКУМОВУ Вячеславу Юрійовичу - адвокатові, члену громадської організації "Правозахисний рух "Закон і порядок", м. Харків 
АНДРЄЄВІЙ Еммі Іванівні - судді Одеського апеляційного господарського суду у відставці 
ГЛУШКОВУ Любомиру Олексійовичу - голові Коломийської районної державної адміністрації, Івано-Франківська область 
ДЯТЛОВУ Євгенію Яковичу - керівникові секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики 
КОСТЮЧЕНКУ Олександру Володимировичу - заступникові директора департаменту –начальнику відділу Міністерства освіти і науки України 
КУЗЬО Миколі Степановичу - заступникові Міністра екології та природних ресурсів України 
СМОЛЯРУ Андрію Олександровичу - судді Придніпровського районного суду м. Черкаси у відставці 
ТИМКУ Євгену Валентиновичу - завідувачеві відділу Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України 
ФЕЛИКУ Василю Івановичу - директорові Київського інституту інтелектуальної власності та права 
ФЕЩУК Уляні Юріївні - заступникові голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення 

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ УКРАЇНИ" 
КРИЛОВУ Юрію Володимировичу - начальникові управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Кам’янець-Подільської міської ради, Хмельницька область 

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ УКРАЇНИ" 
АКСЮТІНУ Віктору Володимировичу - провідному фахівцеві Національного університету фізичного виховання і спорту України, м.Київ 
БАРСЬКОМУ Валерію Євгеновичу - першому заступникові голови Миколаївської обласної організації Фізкультурно-спортивного товариства "Динамо" України 
БОГДАНЕНКУ Миколі Миколайовичу - тренерові-викладачу футбольного клубу "Динамо", Київська область 
БОРИСЮК Валентині Іванівні - директорові Любешівської дитячо-юнацької спортивної школи, Волинська область 
ЗУБОВУ Юрію Івановичу - тренерові-викладачу комплексної дитячо-юнацької спортивної школи "Вулкан" Черкаської міської ради 
МИХАЙЛОВУ Валентину Андрійовичу - старшому тренерові штатної команди національної збірної команди України з важкої атлетики, м.Київ 
МОРГУНУ Валерію Павловичу - президентові Федерації України з веслування на човнах "Дракон", м. Київ 
ОРОБЕЦЬ Інні Петрівні - тренерові-викладачу виробничо-структурного підрозділу "Коломийський фізкультурно-спортивний клуб "Локомотив" імені П.Федоровича", Івано-Франківська область 
СІРЕНКУ Леоніду Микитовичу - ветеранові спорту, Луганська область 
ТУВАКОВУ Аразнепесу - старшому викладачеві кафедри Львівського національного університету імені Івана Франка 
ЧЕБИШЕВУ Вячеславу Олексійовичу - голові Олександрійської міської громадської організації "Спортивний клуб "Європа-крос", Кіровоградська область 
ЯСИНЕВИЧУ Анатолію Казимировичу - тренерові-викладачу Новоград-Волинського відділення Житомирської дитячо-юнацької спортивної школи з боротьби 

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ" 
БАБИНЦЮ Йосипу Михайловичу - художникові-живописцю, Закарпатська область 
ДУПЛІЮ Сергію Олександровичу - художникові, Київська область 
ЗАХАРЧУКУ Роману Степановичу - художникові, скульптору, Івано-Франківська область 
ЛОЗОВСЬКОМУ Сергію Володимировичу - художникові-живописцю, м. Одеса 
ЮР’ЄВУ Ігорю Зотовичу - художникові-живописцю, графіку, м. Чернівці 
ЯКУБОВСЬКОМУ Володимиру Петровичу - головному художникові Тернопільського академічного обласного театру актора і ляльки. 


Президент України П.ПОРОШЕНКО 

23 серпня 2018 року 


Возврат к списку